top of page
  • Yazarın fotoğrafı19efearslan

TÜKETİCİ HAKLARI

On Dokuz Yirmi İki Medikal Teknolojiler Ltd.Şti., Alıcı’nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt eder.


Tüketicinin (Alıcı) cayma hakkı Sözleşmeler ile ayrıca, Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ile düzenlenmiş olup, söz konusu madde aşağıdaki gibidir:

MADDE 6 - CAYMA HAKKI

Alıcı, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde malı herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin reddederek cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı'ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3.kişiye veya Alıcı' ya teslim edilen ürünün Satıcı'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal hükümlülükler iade edilemez. Tüketicinin cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli Alıcı'ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli, EFT kesintisi ve sair masraflar Satıcı tarafından karşılanır.


MADDE 8 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

Kampanya kapsamında satılan ürünler.

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

TESLIMAT ve İADE KOŞULLARI

Aklınıza takılan veya merak ettiğiniz her türlü soru için bizlere ulaşınız. E-posta : 19efearslan@gmail.com Telefon Numarası : 0 312 491 8659, 0 533 688 8143 Sosyal Medya : https://www.instagram.com/r

Yorumlar


bottom of page